Calendar

February 2020

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
  • MOPANI CIRCUIT ATHLETICS
2
3
  • ADOPT A GENIUS: Laaste dag vir registrasie / Last Day for registration
  • Day 6
  • Saalopening / Assembly
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • CAT PAT: (Nie atlete / non athletes)
4
  • ATLETIEK/ATHLETICS: Aflosbyeenkoms / Relay Event
  • Day 7
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • CAT PAT: (Nie atlete / non athletes)
  • Kerkaktiwiteite / Church Activities
5
  • Day 8
  • WOWEE Wednesday (Break)
  • VLR-Verkiesing / LRC- Election
  • DETENSIE / DETENTION (Duty: Mrs Mushwana)
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • CAT PAT: (Nie atlete / non athletes)
  • VALENTINE DANCE PLANNING MEETING - Gr 11 Parent's
  • Go-Mad
6
  • Day 9
  • Godsdiensperiode / Religious Period (Toesis Gr 2)
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • CAT PAT: (Nie atlete / non athletes)
  • PRYSUITDELINGSFUNKSIE / PRIZE-GIVING FUNCTION (Akademie/Academics)
7
  • NASIONALE JEUGSKOU / NATIONAL YOUTH SHOW
  • Skooldag verdaag om 11:15 / School closes at 11:15 due to ATHLETICS
  • Day 10
  • ATLETIEK/ATHLETICS: FRIKKIE DEYSEL (VRIENDSKAPLIK / FRIENDLY)
8
  • NASIONALE JEUGSKOU / NATIONAL YOUTH SHOW
  • CHESS: U16 & U20 - Qualifying Tournament
  • CRICKET: Finsbury League vs Zwartkop - 1st team
  • MOPANI CLUSTER ATHLETICS
  • KRIEKET: Finsbury Liga vs Zwartkop - 0/15 seuns
  • EQUESTRIAN: SAWMGA & SANESA
  • CAT PAT: Only athletes / Slegs atlete
9
  • NASIONALE JEUGSKOU / NATIONAL YOUTH SHOW
10
  • Valentyns Verkope / Valentine's sales
  • Week 3 Dag 1
  • VLR Aankondiging / LRC Introduction
  • Saalopening / Assembly
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
11
  • Valentyns Verkope / Valentine's sales
  • Dag 2
  • SIEKETOETS / SICK TEST (Supervision: Mrs J Botes)
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • Kerkaktiwiteite / Church Activities
12
  • Valentyns Verkope / Valentine's sales
  • Dag 3
  • ATLETIEK / ATHLETICS: Top 10
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • Go-Mad
13
  • Valentyns Verkope / Valentine's sales
  • CAT PAT: Non athletes / Nie-Atlete (2) (From period 1)
  • Dag 4
  • Religion Period / Godsdiensperiode (Toesig: Gr 3)
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
  • Valentynsbal / Valentine's Dance
14
  • Periode wysiging / Period change: 14/02/2020
  • Valentine's Day / Valentynsdag
  • Veritas Spanredenaars: Inskrywings sluit
  • Dag 5
  • POORT: Inskrywings sluit
  • ATHLETICS/ATLETIEK
15
  • KRIEKET: Finsbury Liga vs Eldoraigne - 1ste span
  • CRICKET: Finsbury league - u/15 boys vs Eldoraigne
  • CHESS: U14 Qualifying Tournament
  • ATLETIEK / ATHLETICS: Distrik/District
  • BOOGSKIET/ARCHERY: Ekhuruleni Indoor Champs
  • MOPANI DISTRICT ATHLETICS
  • CAT PAT (GR 12): Non athletes / Nie-Atlete (2)
16
  • BOOGSKIET/ARCHERY: Ekhuruleni Indoor Champs
17
  • Day 6
  • Saalopening / Assembly
  • VLR-Opleiding / LRC Training
  • SANGSPAN OEFENING / SINGING TEAM PRACTISE (COMPULSORY)
18
  • THEME 'GEESVANG': Enige oulike kouse, skoene en dasse / Funky ties, socks and shoes
  • Day 7
  • SIEKETOETS / SICK TEST (Supervision: Mrs S Prinsloo)
  • Kerkaktiwiteite / Church Activities
19
  • TEMA 'GEESVANG': Hare en Hoedens / Hair and Hats
  • Day 8
  • DETENSIE / DETENTION: (Duty: Mrs van Buren)
  • BOOMPLANTDAG / ARBOR DAY (COMPULSORY - GR 8 - VERPLIGTEND)
  • Interhoër Geesvang / Inter High Spirit Building
20
  • THEME "GEESVANG": Medieval Times (i.e. Flintstones) - Colours: Pink, Royal Blue, Purple & Green
  • Day 9
  • Religion Period / Godsdiensperiode (Toesig Gr 4)
21
  • INTERHOëR BYEENOMS / INTER HIGH MEETING
  • Day 10
22
  • KRIEKET: Finsbury Liga (Promosie en Relegasie uitspeel wedstryde)(BV vs Jeugland 0/15)
  • MOPANI PROVINCIAL ATHLETICS
23
24
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)
  • HOKKIE (Seuns & Dogters) / HOCKEY (Boys & Girls) - Trials / Proewe (All teams / Alle spanne)
  • Week 4 Dag 1
  • Toets / Test: Gr 9 - Voogklas / Register Teacher
  • Toetsperiode / Test Period - Gr 8 (Voogklas / Register Class)
25
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)
  • HOKKIE (Seuns & Dogters) / HOCKEY (Boys & Girls) - Trials / Proewe (All teams / Alle spanne)
  • Dag 2
  • SIEKETOETS / SICK TEST (Supervision: Ms T van Buren)
  • Toets / Test: Gr 8 - Physics / Fisies
  • Toets / Test: Gr 9 - Physics / Fisies
  • RUGBY: Proewe/Trials
  • Kerkaktiwiteite / Church Activities
  • Redenaars ATKV Intern Juniors
  • EC Meeting / UK Vergadering
26
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)
  • HOKKIE (Seuns & Dogters) / HOCKEY (Boys & Girls) - Trials / Proewe (All teams / Alle spanne)
  • Dag 3
  • WOWEE Wednesday (Break / Pouse)
  • Toets / Test: Gr 8 - History / Geskiedenis
  • Toets / Test: Gr 9 - History / Geskiedenis
  • RUGBY & HOCKEY (Max Mouth Guard Fitting)
  • Leierskapontwikkeling / Leadership Course
  • RUGBY: Proewe/Trials
  • GO-MAD
  • Redenaars ATKV Intern Seniors
27
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)
  • HOKKIE (Seuns & Dogters) / HOCKEY (Boys & Girls) - Trials / Proewe (All teams / Alle spanne)
  • Dag 4
  • Toets / Test: Gr 9 - Afrikaans HT / EAT
  • Toets / Test: Gr 8 - Afrikaans HT / EAT
  • INTERHOUSE Swimming / INTERHUIS Swem
28
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)
  • Dag 5
  • HOKKIE Doelwagterskursus / HOCKEY Goalie Course
  • Toets / Test: Gr 9 - Landbou / Sepedi / Xitsonga
  • Toets / Test: Gr 8 - Geography / Geografie
  • CAT PAT: Athletes Only (follow-up)
29
  • TEST SERIES / TOETSREEKS (GR 8 - 12)

For more calendar dates, download our School Communicator here:

Merensky School Communicator