Dogtershokkie

 

1ste hokkiedogters 2016

MHS Dogtershokkie

Organiseerder

Me. Marisa Schnetler

Afrigters

o.14A - Me. Desiré Troskie
o.15A - Me. Marisa Schnetler
o.16A - Me. Nadia Claasen
2e - Me. Aneke le Roux
1e - Me. Nadia Last

2020 Datums

3-7 Januarie - Princess Dutch Overnight Elite Camp
24-27 Februarie - Skoolproewe
28 Februarie - Doelwagterskursus: SLC
10 Maart - Finale Limpopo Ronde: Ben Vorster
13-14 Maart - Skeidsregterskursus
26-29 Maart - Fairweather Festival 1e Span: Pietermaritzburg
18 April - vs Frikkie Meyer (weg)
25 April - vs Piet Potgieter (liga) (tuis)
29 April - vs Ben Vorster (liga) (tuis)
9 Mei - vs Ellisras (weg)
18 Mei - vs Stanford Lake College (tuis)
23 Mei - vs Ben Viljoen (liga) (tuis)
30 Mei - vs PHS (tuis)

2016 Uitslae

Piet Potgieter (5 Maart 2016)

PUNTE:
o.14 - verloor 2-1
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 0-1
2e - gelykop 1-1
1e - wen 3-1


Volksrus Toer o.14 & o.15 (20-23 April 2016)

Die dogters woon 'n kursus, deur Kim Huback (SA-hokkiespeler) aangebied, by.

PUNTE:
o.14
vs Kempton Park - gelykop 1-1
vs Piet Retief - wen 2-0
vs Centurion - wen 1-0
vs Barberton - wen 4-0
vs Sasolburg - verloor 0-4

o.15
vs Piet Retief - Wen 3-0
vs Barberton - wen 8-0
vs Kempton Park - verloor 3-1
vs Ligbron (Witbank) - wen 1-0
vs Centurion - wen 7-0

PLASIE-PRESTASIES:
Danielle Kasselman (o.14) is aangewys as die beste "striker" van die toernooi.


TUKS Hokkieweek o.16 & o.18 (30 Maart - 2 April 2016)

Hierdie toernooi is aangebied deur Nicolene Terblanche (2016 SA hokkiekaptein).

PUNTE:
o.16
vs Affies o.15 - verloor 1-0
vs Sasolburg - verloor 1-0
vs Affies o.16 - gelykop 0-0
vs Secunda - verloor 3-0
vs Menlopark o.15 - verloor 3-0
vs St Dominiques - verloor 2-0

o.18
vs Curro Hazeldene - wen 3-0
vs Gateway 2e (Zimbabwe) - gelykop 0-0
vs Affies 2e - wen 4-1
vs Dinamika - wen 2-0
vs Montana - wen 3-0
vs Gateway 1e (Zimbabwe) - verloor 3-2

PLASIE-PRESTASIES:
Die o.18's eindig tweede uit elf skole.
Lilly Pohl (o.18) is aangewys as die beste "striker" van die week.
Lilly Pohl (o.18) en Liné Fourie (o.16) is gekies om vir die "Allstars"-span te speel.


12 April 2016

DOGTERS GEKIES VIR DIE LIMPOPO SPAN:
o.14
Zané Booysen, Danielle Kasselman, Renata Botha en Bercha Venter.
o.15
Kesia Pohl
o.16
Risana Lambane
o.18
Elzanne Engelbrecht
Chantelle Maswanganyi


Rob Ferreira, Witrivier (16 April 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 7-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - wen 4-2
2e - wen 2-0
1e - wen 5-0


Louis Trichardt (23 April 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 7-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 1-2
2e - wen 1-0
1e - wen 7-0


Ben Viljoen, Groblersdal (27 April 2016)

PUNTE:
o.14 - gelykop 0-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 0-7
2e - gelykop 2-2
1e - verloor 2-3


Eric Louw, Musina (5 Mei 2016)

PUNTE:
2e - wen 10-0
1e - wen 14-0


Ben Vorster (11 Mei 2016)

PUNTE:
o.14 - gelykop 1-1
o.15 - wen 2-1
o.16 - gelykop 1-1
2e - wen 2-0
1e - gelykop 0-0


Frans du Toit, Phalaborwa (21 Mei 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 4-0
o.16 - wen 8-0
1e - wen 3-0


Limpopo semi-finale (16 Junie 2016)

o.14
vs Piet Potgieter - wen 1-0

o.15
vs Piet Potgieter - verloor 4-1

2e
vs Ben Viljoen - verloor
Eindig derde in die provinsie.


Limpopo finale

Sal eersdaags gepubliseer word.


Noordvaal o.14

vs Overvaal - wen 7-0
vs Dr Malan - wen 3-2
vs Hatfield Christian School - wen 3-2
vs Piet Potgieter - verloor 2-1
vs Dr Malan - wen 2-0

Eindig algeheel derde.