Dogtershokkie

 

1ste hokkiedogters 2016

MHS Dogtershokkie

Organiseerder

Nadia Last
Me. Nadia Last

Afrigters

Me. Nadia Last
Me. Nadia Claasen
Me. Elri Verster
Me. Merise Katzke
Me. Elzette Hay
Me. Anneke le Roux

2017 Datums

27 Feb - 2 Maart - Skoolproewe
14 Maart - o.14 & o.16 Proewe @ Heuwelkruin en PHS
15 Maart - o.18 Proewe @ PHS
17-21 Maart - 1ste-span Toer
18 Maart - Ben Viljoen
25 Maart - Piet Potgieter
27-29 Maart - Limpopo Oefenkamp
31 Maart - 3 April - o.15 & o.16 Toer @ TUKS
3-7 April - 2de-span Toer @ PUK
7-10 April - o.14 Toer @ TUKS
22 April - Rob Ferreira, Witrivier
13 Mei - PHS (tuis)
20 Mei - Frans du Toit, Phalaborwa (tuis)
27 Mei - Ben Vorster (weg)
16, 17 Junie - Limpopo semi-finaal en finaal
3-5 Augustus - Noordvaal
17 Augustus - Jaarafsluitingsfunksie
12 September - Dorp vs Koshuis

Dogtershokkie Nuus

Oud-Plasie speel vir Proteas

Gepubliseer op
Oud-Plasie, Elmien Marais, het in Desember haar droom om Protea-hokkie te speel, verwesenlik. Sy het in Desember 2015 Suid-Afrika verteenwoordig by ‘n internasionale, binnenshuise hokkietoernooi. Die span het welslae behaal teen die VSA en Australië, en as oorwinnaars uit die toernooi getree.

2016 Uitslae

Piet Potgieter (5 Maart 2016)

PUNTE:
o.14 - verloor 2-1
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 0-1
2e - gelykop 1-1
1e - wen 3-1


Volksrus Toer o.14 & o.15 (20-23 April 2016)

Die dogters woon 'n kursus, deur Kim Huback (SA-hokkiespeler) aangebied, by.

PUNTE:
o.14
vs Kempton Park - gelykop 1-1
vs Piet Retief - wen 2-0
vs Centurion - wen 1-0
vs Barberton - wen 4-0
vs Sasolburg - verloor 0-4

o.15
vs Piet Retief - Wen 3-0
vs Barberton - wen 8-0
vs Kempton Park - verloor 3-1
vs Ligbron (Witbank) - wen 1-0
vs Centurion - wen 7-0

PLASIE-PRESTASIES:
Danielle Kasselman (o.14) is aangewys as die beste "striker" van die toernooi.


TUKS Hokkieweek o.16 & o.18 (30 Maart - 2 April 2016)

Hierdie toernooi is aangebied deur Nicolene Terblanche (2016 SA hokkiekaptein).

PUNTE:
o.16
vs Affies o.15 - verloor 1-0
vs Sasolburg - verloor 1-0
vs Affies o.16 - gelykop 0-0
vs Secunda - verloor 3-0
vs Menlopark o.15 - verloor 3-0
vs St Dominiques - verloor 2-0

o.18
vs Curro Hazeldene - wen 3-0
vs Gateway 2e (Zimbabwe) - gelykop 0-0
vs Affies 2e - wen 4-1
vs Dinamika - wen 2-0
vs Montana - wen 3-0
vs Gateway 1e (Zimbabwe) - verloor 3-2

PLASIE-PRESTASIES:
Die o.18's eindig tweede uit elf skole.
Lilly Pohl (o.18) is aangewys as die beste "striker" van die week.
Lilly Pohl (o.18) en Liné Fourie (o.16) is gekies om vir die "Allstars"-span te speel.


12 April 2016

DOGTERS GEKIES VIR DIE LIMPOPO SPAN:
o.14
Zané Booysen, Danielle Kasselman, Renata Botha en Bercha Venter.
o.15
Kesia Pohl
o.16
Risana Lambane
o.18
Elzanne Engelbrecht
Chantelle Maswanganyi


Rob Ferreira, Witrivier (16 April 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 7-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - wen 4-2
2e - wen 2-0
1e - wen 5-0


Louis Trichardt (23 April 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 7-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 1-2
2e - wen 1-0
1e - wen 7-0


Ben Viljoen, Groblersdal (27 April 2016)

PUNTE:
o.14 - gelykop 0-0
o.15 - wen 2-0
o.16 - verloor 0-7
2e - gelykop 2-2
1e - verloor 2-3


Eric Louw, Musina (5 Mei 2016)

PUNTE:
2e - wen 10-0
1e - wen 14-0


Ben Vorster (11 Mei 2016)

PUNTE:
o.14 - gelykop 1-1
o.15 - wen 2-1
o.16 - gelykop 1-1
2e - wen 2-0
1e - gelykop 0-0


Frans du Toit, Phalaborwa (21 Mei 2016)

PUNTE:
o.14 - wen 4-0
o.16 - wen 8-0
1e - wen 3-0


Limpopo semi-finale (16 Junie 2016)

o.14
vs Piet Potgieter - wen 1-0

o.15
vs Piet Potgieter - verloor 4-1

2e
vs Ben Viljoen - verloor
Eindig derde in die provinsie.


Limpopo finale

Sal eersdaags gepubliseer word.


Noordvaal o.14

vs Overvaal - wen 7-0
vs Dr Malan - wen 3-2
vs Hatfield Christian School - wen 3-2
vs Piet Potgieter - verloor 2-1
vs Dr Malan - wen 2-0

Eindig algeheel derde.