Rugby

 

2018 Limpopo rugby finals u14

MHS Rugby

Afrigters

Sal aangekondig word.

2019 Datums

9 Maart - vs PHS (weg)
14 Maart - vs HTS Tom naudé (weg)
16-24 maart - Glenwood Fees Toer (alle spanne)
6 April - vs Frans du Toit (weg)
27 April - vs Ben Viljoen (weg)
4 Mei - vs Piet Potgieter (liga, weg)
11 Mei - vs Ellisras (liga, tuis)
18 Mei - vs Hans Strijdom (liga, weg)
1 Junie - vs Frikkie Meyer (liga, tuis)
8 Junie - Limpopo Semi-Finaal (A-spanne)
- Limpopo Finaal (B-spanne)
24-28 Junie - Bokkieweek (Mookgopong)
20 Julie - Limpopo Finaal (A-spanne)
27 Julie - Virsekerbeker Uitspele
3 Augustus - Virsekerbeker Kwarteind
10 Augustus - Virsekerbeker Halfeind
17 Augustus - Virsekerbeker Finaal
25-28 September - Somerweek (Vereeniging)

Rugby Nuus

NTK MHS Rugby week a small giant

Gepubliseer op
The NTK MHS Rugby week was presented for the first time from 18 to 22 March at Merensky High School. Belhar High School from Bellville in the Western Cape, Standerton High School, DZJ and Hudson (community teams from Nkowankowa) as well as the Barbarians and the first team from Merensky enjoyed the spirit and warmth of rugby lovers in the beautiful Tzaneen surroundings. Several players were honored for their outstanding performance on the field: Lyle Marcus (Belhar) as back player of the week, Almu Julies (Merensky) as tight forward player of the week, MJ Bench (Merensky) as loose forward player of the week, Tony Masedi (Barbarians) as best kicker and…

Rugby vs HS Piet Potgieter

Gepubliseer op
Merensky High School started their official winter sports season on home ground on Saturday, 5 March against Piet Potgieter High School from Mokopane. A huge crowd supported the Plasie rugby, netball and girls hockey teams. The u.14A and B rugby teams kicked the season off with a tie for the A-team (7-7) and a win for the B-team (10-5). The u.15A team realised that there is still a lot of work ahead when they got stuck with a score of 29-10. The u.16A team reigned victorious with a score of 16-13, after a penalty goal was scored in the last minute of the game. After tough matches, the senior teams…

Plasies shine at Loftus

Gepubliseer op
PHOTO Front: Pieter van Rooyen, Jannes Kirsten, Ettienn Labbert, Travies Ismail, Roelof Smit, Almo Julies, Quiniso Madzhiga, Armand Steyn, Noko Malatji, Kevin van der Bergh, Reinard Strydom, Henkus Steenkamp and Timothy Elphinstone. Back: Lebo Malowa, Christopher Hamilton-Fowle, Jean-Luc Burger, Dylan Herrendoerfer, MJ Bench, Pieter van der Merwe (coach), Joe Raspel, Letabo Kampja, Clifford Sekgobela, Masedi Manamela, Richard Coleman, Morné Small, Rudolph Beetge, Sipho Ntsanwisi, Clinton Gerber (coach) and Drikus Viljoen (manager). Merensky’s 1st rugby team were invited to the Blue Bulls Prestige Rugby Day at Loftus Versfeld in Pretoria on Thursday, 3 March. The boys experienced true rugby tradition in Blue Bull style when they enjoyed a tour of the…

2019 Uitslae

OPPONENTE DATUM TUIS/WEG o.14A o.14B o.15A o.15B o.16A 3e 2e 1e
PHS 9 Maart Weg 0-19 0-57 24-5   6-22 7-27 5-31 15-68
HTS Tom Naudé 14 Maart Tuis 10-19   36-0   33-20   33-14 45-6
Frans du Toit 6 April Weg 34-0   34-0   38-7   21-17 17-17
Heuwelkruin 13 April Weg 64-0   36-5   44-0     12-48
Ben Viljoen 27 April Weg 26-10   25-22 5-20 33-5   19-26 27-30
Piet Potgieter 4 Mei Weg 40-5   7-22   19-20 0-22 27-7 3-40
Ellisras 11 Mei Tuis 29-22   46-7   15-26 22-12 34-10 14-44
Hans Strijdom 18 Mei Weg 24-7   8-38   49-0 0-32 38-10 26-41
Frikkie Meyer 1 Junie Tuis 12-24   15-12   63-7 5-31 23-24 27-60
Limpopo Semi-Finaal 8 Junie Weg o.14A :: MHS 3-17 Frikkie Meyer

GLENWOOD FEST TOER - 16-24 MAART 2019

SPAN DATUM UITSLAG DATUM UITSLAG DATUM UITSLAG
o.14A 18 Maart MHS 7-21 Montana 20 Maart MHS 0-52 Glenwood 22 Maart MHS 17-0 Amanzimtoti
o.15A 18 Maart MHS 0-52 Glenwood 20 Maart MHS 0-47 Westvalia 22 Maart MHS 10-14 Montana Inv
o.16A 19 Maart MHS 12-38 Midstream 21 Maart MHS 10-7 DHS 23 Maart MHS 32-0 Westvalia
2e 18 Maart MHS 5-19 Glenwood 20 Maart MHS 7-55 Westvalia 22 Maart MHS 21-13 Goudveld
1e 19 Maart MHS 7-38 Pionier 21 Maart MHS 7-37 Centurion 23 Maart MHS 19-17 Eye of the Tiger

2018 Uitslae

OPPONENTE DATUM TUIS/WEG o.14A o.14B o.15A o.15B o.16A o.16B 3e 2e 1e
Rob Ferreira, Witrivier 10 Maart Weg 74-0 41-10 14-15 10-24 24-14 41-10   33-5 28-17
Southdowns, Centurion 17 Maart Weg 63-0   66-0   58-0     31-5 36-0
Lydenburg 24 Maart Weg 48-0   34-8   12-22   26-20 7-17 14-67
Ellisras 14 April Weg 34-19   12-18   24-30     13-24 17-36
Hans Strijdom 21 April Tuis 17-7   54-0 51-0 34-5   5-22 22-22 27-12
HTS Tom Naudé 5 Mei Weg 24-10   47-12   31-15     35-10 31-11
Ben Viljoen, Groblersdal 12 Mei Tuis 28-19 40-5 44-5   76-12     25-34 25-15
Piet Potgieter 19 Mei Tuis 26-24 38-5 12-12   41-5   27-0 12-20 17-44
Frikkie Meyer 25 Mei Weg 13-19 40-14 40-15   31-14   22-5 73-0 64-11
Limpopo Semi-Finaal 9 Junie Weg 25-17 BV 71-5 FM 17-19 PP 20-17 PP          
Limpopo Finaal 21 Julie Weg 16-10 FM       22-24 ELL        

MERENSKY NTK RUGBYWEEK  - 3-7 APRIL 2018

SPAN DATUM UITSLAG DATUM UITSLAG DATUM UITSLAG
o.14A 5 April MHS 19-10 PHS 6 April MHS 26-21 MHS o.15B    
o.14B 5 April MHS 5-64 o.15 Uitn 6 April MHS 0-62 PHS A    
o.15A 5 April MHS 15-21 PHS 6 April MHS 0-28 PHS    
o.15B 5 April MHS 5-27 PHS 6 April MHS Uitn 0-48 PHS    
o.16A 4 April MHS 55-8 PHS 5 April MHS 67-5 Malibu 7 April MHS 67-0 DZJ
o.16B 4 April MHS 14-38 Hudson 5 April MHS 0-61 PHS    
2e 4 April Barbarians 33-45 DZJ 5 April MHS 20-59 Malibu 7 April MHS 52-0 Michell House
1e 4 April MHS 41-24 Malibu 5 April MHS 64-0 Hudson 7 April MHS 45-19 Malibu

2017 Uitslae

Ellisras - 4 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 17-7
o.14B - verloor 15-19
o.15A - verloor 5-15
o.16A - gelykop 20-20
3e - verloor 7-22
2e - wen 33-3
1e - wen 16-14


HTS Tom Naudé, Polokwane - 11 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 22-17
o.15A - wen 48-10
o.15B - wen 48-14
o.16A - verloor 14-15
2e - wen 34-7
1e - wen 53-15


Piet Potgieter, Mokopane - 25 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 17-27
o.15A - wen 14-5
o.16A - verloor 7-27
2e - verloor 21-22
1e - wen 24-12


Rob Ferreira, Witrivier - 22 April 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 19-22
o.14B - verloor 0-19
o.15A - verloor 7-26
o.15B - verloor 5-29
o.16A - wen 22-7
2e - wen 33-5
1e - wen 19-15


Lydenburg - 25 April 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 24-12
o.14B - wen 10-5
o.15A - wen 17-12
o.15B - wen 34-5
o.16A - wen 43-0
2e - wen 12-5


PHS, Polokwane - 13 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 0-46
o.14B - verloor 7-35
o.15A - verloor 8-10
o.15B - verloor 5-39
o.16A - verloor 0-73
o.16B - verloor 0-89
3e - verloor 7-47
2e - verloor 12-22
1e - verloor 15-25


Frans du Toit, Phalaborwa - 20 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 54-5
o.15A - wen 52-13
o.16A - wen 19-7
2e - wen 41-12
1e - wen 54-14


Ben Vorster, Tzaneen - 27 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 21-22
o.14B - verloor 22-27
o.15A - wen 20-10
o.15B - verloor 7-44
o.16A - verloor 5-37
o.16B - verloor 5-65
3e - verloor 10-39
2e - verloor 12-50
1e - verloor 11-43


Louis Trichardt - 3 Junie 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 37-14
o.15A - wen 22-0
o.16A - gelykop 19-19
2e - verloor 10-12
1e - verloor 27-21


 

2016 Uitslae

Lydenburg (weg) - 27 Februarie 2016

Gekanselleer weens reën.


Piet Potgieter (tuis) - 5 Maart 2016

PUNTE:
o.14A - gelykop 7-7
o.14B - wen 10-5
o.15A - verloor 10-29
o.16A - wen 16-13
3e - verloor 17-19
2e - wen 27-19
1e - verloor 15-24


Ellisras (tuis) - 12 Maart 2016

PUNTE:
o.14A - wen 28-12
o.14B - wen 15-14
o.15B - wen 25-0
o.16A - verloor 10-15
3e - wen 32-0
2e - wen 10-5
1e - wen 36-13


Rob Ferreira, Witrivier (tuis) - 16 April 2016

PUNTE:
o.14A - verloor 0-60
o.14B - verloor 5-31
o.15A - wen 15-10
o.16A - verloor 22-29
3e - wen 21-5
2e - wen 16-6
1e - wen 34-12


Louis Trichardt (tuis) - 23 April 2016

PUNTE:
o.14A - wen 31-10
o.15A - verloor 5-29
o.16A - wen 22-14
1e - wen 66-14


Ben Viljoen (weg) - 27 April 2016

PUNTE:
o.14A - wen 36-12
o.15A - verloor 15-17
2e - verloor 0-33

A.g.v. provinsiale proewe speel die 0.16- en 1e-spanne nie op hierdie dag teen Ben Viljoen nie.


Eric Louw (tuis) - 7 Mei 2016

PUNTE:
o.14A - wen 52-0
o.15A - wen 36-0
o.16A - wen 79-0
1e - wen 48-9


Frans du Toit, Phalaborwa (weg) - 21 Mei 2016

PUNTE:
o.14A - wen 23-13
o.15A - wen 15-12
o.16A - wen 47-5
2e - wen 48-12
1e - wen 8-6


Limpopo Semi-finale - 11 Junie 2016

PUNTE:
o.14A vs Piet Potgieter - wen 17-5
o.15A - verloor 12-22
o.16A - verloor 27-41
2e (finale) - verloor 0-25
1e vs Hans Strijdom - wen 35-6

o.14- en 1e-spanne deur na die Limpopo Finaal.


Limpopo Finaal - 23 Julie 2016

PUNTE:
o.14A vs Ellisras - verloor 5-16
1e vs Ben Viljoen, Groblersdal - verloor 24-42

Albei spanne deur na Beeld-uitspele.


Beeld Uitspele - 30 Julie 2016

o.14A vs Die Wilgers - wen 41-7
1e vs Erasmus, Bronkhorstspruit - wen 15-13

Albei spanne deur na Beeld Kwartfinaal.


Beeld Kwartfinaal - 13 Augustus 2016

o.14A vs Hartbeespoort - wen 15-12
1e vs Vryburg - verloor 10-36


Beeld Finaal - 20 Augustus 2016

o.14A vs Vryburg - verloor 5-17

o.14A is Beeld-naaswenners!