Rugby

 

o.14 Rugby Beeld Naaswenners 2016

MHS Rugby

Organiseerder

Clinton Gerber
Mnr. Clinton Gerber

2017 Rugby Inligtingsbrief 

Afrigters

Mnr. Mark Louwies (o.14)
Mnr. Willem Hermann (o.14)
Mnr. Johannes Seerane (o.15)
Mnr. Frik Dohse (o.15)
Mnr. Ian van Heerden (o.16)
Mnr. Juaan Slabbert (o.16)
Mnr. Jan Potgieter (o.16 en 3e)
Mnr. Thomas Joubert (2e)
Mnr. Pieter van der Merwe (1e)
Mnr. Clinton Gerber (1e)

2018 Datums

10 Maart - Rob Ferreira, Witrivier (weg)
17 Maart - Southdowns, Centurion (weg)
24 Maart - Lydenburg (weg)
3-7 April - NTK MHS Rugbyweek
14 April - Ellisras (weg)
21 April - Hans Strijdom, Mookgopong (tuis)
5 Mei - HTS Tom Naudé, Polokwane (weg)
12 Mei - Ben Viljoen, Groblersdal (tuis)
19 Mei - Piet Potgieter, Mokopane (tuis)
26 Mei - Frikkie Meyer, Thabazimbi (weg)
9 Junie - Limpopo Semi-Finaal
16 Junie - Provinsiale oefenkampe
23 Junie - Bondedag
21 Julie - Limpopo finaal
28 Julie - Virsekerbeker kwalifiserende ronde
4 Augustus - Virsekerbeker kwarteind
11 Augustus - Virsekerbeker halfeind
18 Augustus - Virsekerbeker finaal

 


Rugby Nuus

Plasie-rugbyspelers in Limpopo-spanne

Gepubliseer op
Agt rugbyspelers van Hoërskool Merensky is hierdie jaar opgeneem in verskeie Limpopo-spanne. Barend Lombard en Noko Malatji gaan vir die o.18 Cravenweekspan speel. Richard Coleman, Dylan Herrendoerfer en Kevin van den Bergh is in die o.18 Akademiespan opgeneem. Gareth Spaumer en Vic Swann is deel van die o.16 Noordvaalspan en Stefan Corbett gaan pronk in ‘n o.16 Grant Khomo-trui. [supsystic-gallery id=55 position=center]

Plasies leer by Pumas

Gepubliseer op
Op Woensdag, 17 Mei het die Pumas se haker, Mark Pretorius, en Alwyn Reynders, ‘n werwer vir die Pumas, by Hoërskool Merensky gaan kuier om aan die senior rugbymanne te help brei. Pretorius het met die voorspelers gewerk, terwyl Reynders die agterspelers ‘n paar vernuftige bewegings geleer het. [supsystic-gallery id=53 position=center]

Plasies vat Fransies vas

Gepubliseer op
Die rugby-, hokkie-, netbal- en sokkerspanne van Hoërskool Frans du Toit in Phalaborwa het op Saterdag, 20 Mei op Plasieland gaan kuier vir vriendskaplike- en ligawedstryde. Op die rugbyveld het Hoërskool Merensky skoonskip gemaak: die o.14A’s wen 54-5, o.15A wen 52-13, o.16A wen 19-7, die tweedespan wen 41-12 en die eerstespan wen 54-14. In die eerstespan is drieë gedruk deur Richard Coleman (1), Delux Jooste (1), Ryno van Burick (2), Jehan Goosen (1), Kevin van den Bergh (1), Dylan Herrendoerfer (1) en Masedi Manamela (1). Doelskoppe is deur die pale gesit deur Wynand Scholtz (2) en Delux Jooste (5). Op die hokkieveld het die o.14- en eerstespan seuns hul staal…

2018 Uitslae

Rob Ferreira, Witrivier (weg) - 10 Maart 2018

o.14A - wen 74-0
o.14B - wen 41-10
o.15A - verloor 14-15
o.15B - verloor 10-24
o.16A - wen 24-14
o.16B - wen 41-0
2e - wen 33-5
1e - wen 28-17


Southdowns, Centurion (weg) - 17 Maart 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 63-0
o.15A - wen 66-0
o.16A - wen 58-0
2e - wen 31-5
1e - wen 36-0

PUNTEMAKERS:
Drieë: Delux Jooste (x2), Ryno van Burick (x2) en Martin Theunisen.
Verdoel: Delux Jooste (x3)


Lydenburg (weg) - 24 Maart 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 48-0
o.15A - wen 34-8
o.16A - verloor 12-22
3e - wen 26-20
2e - verloor 7-17
1e - verloor 14-67


Ellisras (weg) - 14 April 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 34-19
o.15A - verloor 12-18
o.16A - verloor 24-30
2e - verloor 13-24
1e - verloor 17.36


Hans Strijdom, Mookgopong (tuis) - 21 April 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 17-7
o.14B - Hansies onttrek
o.15A - wen 54-0
o.15B - wen 51-0
o.16A - wen 34-5
3e - verloor 5-22
2e - gelykop 22-22
1e - wen 27-12


HTS Tom Naudé, Polokwane (weg) - 5 Mei 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 24-10
o.15A - wen 47-12
o.16A - wen 31-15
2e - wen 35-10
1e - wen 31-11


Ben Viljoen, Groblersdal (tuis) - 12 Mei 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 28-19
o.14B - wen 40-5
o.15A - wen wen 44-5
o.16A - wen 76-12
2e - verloor 25-34
1e - wen 25-15

PUNTEMAKERS:
Drieë: Delux Jooste, Moeletsi Mauwane en Ryno van Burick.
Verdoel: Delux Jooste (x2)
Strafskoppe: Delux Jooste (x2)


Piet Potgieter, Mokopane (tuis) - 19 Mei 2018

UITSLAE:
o.14A - wen 26-24
o.14B - wen 38-5
o.15A - gelykop 12-12
o.16A - wen 41-5
3e - wen 27-0
2e - verloor 12-20
1e - verloor 17-44

PUNTEMAKERS:
Drieë: Martin Theunisen en Calvin Schambriel.
Verdoel: Delux Jooste (x2)
Strafskoppe: Delux Jooste (x1)


Frikkie Meyer, Thabazimbi (weg) - 25 Mei 2018

UITSLAE:
o.14A - verloor 13-19
o.14B - wen 40-14
o.15A - wen 40-15
o.16A - wen 31-14
3e - verloor 22-5
2e - verloor 73-0
1e - verloor 64-11


Limpopo Semi-finaal @ Piet Potgieter - 9 Junie 2018

UITSLAE:
o.14A vs Ben Viljoen (Groblersdal) - wen 25-17
o.14B vs Frikkie Meyer - wen 71-5 (Limpopo ligawenners)
o.15A vs Piet Potgieter - verloor 17-19
o.15B vs Piet Potgieter - wen 20-17 (Limpopo ligawenners)

PUNTEMAKERS:
o.14A
Drieë: Henro Delport (2), Janco Grobler (1), Theoniel Kleynhans (1)
Verdoelskoppe: Reese Coetzee(1)
Strafskoppe: Reese Coetzee (1)


Limpopo Finaal @ HTS Tom Naudé - 21 Julie 2018

UITSLAE:
o.14A vs Frikkie Meyer - 
o.16A vs Ellisras - 

2017 Uitslae

Ellisras - 4 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 17-7
o.14B - verloor 15-19
o.15A - verloor 5-15
o.16A - gelykop 20-20
3e - verloor 7-22
2e - wen 33-3
1e - wen 16-14


HTS Tom Naudé, Polokwane - 11 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 22-17
o.15A - wen 48-10
o.15B - wen 48-14
o.16A - verloor 14-15
2e - wen 34-7
1e - wen 53-15


Piet Potgieter, Mokopane - 25 Maart 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 17-27
o.15A - wen 14-5
o.16A - verloor 7-27
2e - verloor 21-22
1e - wen 24-12


Rob Ferreira, Witrivier - 22 April 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 19-22
o.14B - verloor 0-19
o.15A - verloor 7-26
o.15B - verloor 5-29
o.16A - wen 22-7
2e - wen 33-5
1e - wen 19-15


Lydenburg - 25 April 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 24-12
o.14B - wen 10-5
o.15A - wen 17-12
o.15B - wen 34-5
o.16A - wen 43-0
2e - wen 12-5


PHS, Polokwane - 13 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 0-46
o.14B - verloor 7-35
o.15A - verloor 8-10
o.15B - verloor 5-39
o.16A - verloor 0-73
o.16B - verloor 0-89
3e - verloor 7-47
2e - verloor 12-22
1e - verloor 15-25


Frans du Toit, Phalaborwa - 20 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 54-5
o.15A - wen 52-13
o.16A - wen 19-7
2e - wen 41-12
1e - wen 54-14


Ben Vorster, Tzaneen - 27 Mei 2017

UITSLAE:
o.14A - verloor 21-22
o.14B - verloor 22-27
o.15A - wen 20-10
o.15B - verloor 7-44
o.16A - verloor 5-37
o.16B - verloor 5-65
3e - verloor 10-39
2e - verloor 12-50
1e - verloor 11-43


Louis Trichardt - 3 Junie 2017

UITSLAE:
o.14A - wen 37-14
o.15A - wen 22-0
o.16A - gelykop 19-19
2e - verloor 10-12
1e - verloor 27-21


 

2016 Uitslae

Lydenburg (weg) - 27 Februarie 2016

Gekanselleer weens reën.


Piet Potgieter (tuis) - 5 Maart 2016

PUNTE:
o.14A - gelykop 7-7
o.14B - wen 10-5
o.15A - verloor 10-29
o.16A - wen 16-13
3e - verloor 17-19
2e - wen 27-19
1e - verloor 15-24


Ellisras (tuis) - 12 Maart 2016

PUNTE:
o.14A - wen 28-12
o.14B - wen 15-14
o.15B - wen 25-0
o.16A - verloor 10-15
3e - wen 32-0
2e - wen 10-5
1e - wen 36-13


Rob Ferreira, Witrivier (tuis) - 16 April 2016

PUNTE:
o.14A - verloor 0-60
o.14B - verloor 5-31
o.15A - wen 15-10
o.16A - verloor 22-29
3e - wen 21-5
2e - wen 16-6
1e - wen 34-12


Louis Trichardt (tuis) - 23 April 2016

PUNTE:
o.14A - wen 31-10
o.15A - verloor 5-29
o.16A - wen 22-14
1e - wen 66-14


Ben Viljoen (weg) - 27 April 2016

PUNTE:
o.14A - wen 36-12
o.15A - verloor 15-17
2e - verloor 0-33

A.g.v. provinsiale proewe speel die 0.16- en 1e-spanne nie op hierdie dag teen Ben Viljoen nie.


Eric Louw (tuis) - 7 Mei 2016

PUNTE:
o.14A - wen 52-0
o.15A - wen 36-0
o.16A - wen 79-0
1e - wen 48-9


Frans du Toit, Phalaborwa (weg) - 21 Mei 2016

PUNTE:
o.14A - wen 23-13
o.15A - wen 15-12
o.16A - wen 47-5
2e - wen 48-12
1e - wen 8-6


Limpopo Semi-finale - 11 Junie 2016

PUNTE:
o.14A vs Piet Potgieter - wen 17-5
o.15A - verloor 12-22
o.16A - verloor 27-41
2e (finale) - verloor 0-25
1e vs Hans Strijdom - wen 35-6

o.14- en 1e-spanne deur na die Limpopo Finaal.


Limpopo Finaal - 23 Julie 2016

PUNTE:
o.14A vs Ellisras - verloor 5-16
1e vs Ben Viljoen, Groblersdal - verloor 24-42

Albei spanne deur na Beeld-uitspele.


Beeld Uitspele - 30 Julie 2016

o.14A vs Die Wilgers - wen 41-7
1e vs Erasmus, Bronkhorstspruit - wen 15-13

Albei spanne deur na Beeld Kwartfinaal.


Beeld Kwartfinaal - 13 Augustus 2016

o.14A vs Hartbeespoort - wen 15-12
1e vs Vryburg - verloor 10-36


Beeld Finaal - 20 Augustus 2016

o.14A vs Vryburg - verloor 5-17

o.14A is Beeld-naaswenners!